Juve dhe Real Madrid betejë për Kane?

Juve dhe Real Madrid betejë për Kane?

Juventus janë për të luftuar atë me Real Madridin për sulmuesin Tottenham Harry Kane, sipas një raporti në Spanjë.

Kane ka qenë i lidhur me një lëvizje larg nga ana angleze si Tottenham luftojnë për të rimarrë formën që treguan sezonin e kaluar në bërjen e finales së Ligës së Kampionëve.

Jose Mourinho ka dështuar të ndryshojë fatin Spurs 'që nga marrja përsipër më herët këtë sezon.

Gazeta spanjolle AS sugjeron se Kane dëshiron nga klubi veri i Londrës, me Los Blancos dhe Bianconeri interesuar në sulmues.

Tottenham dhe pala spanjolle kanë një marrëdhënie të mirë; për shkak të marrëveshjeve të tyre të mëparshme të transferimit.

Daily spanjolle thotë se Kane pëlqen Juventus, me Zonjën e Vjetër nga ana e tij duke e parë atë si një partner ideal për Cristiano Ronaldo sezonin e ardhshëm.