Richarlison Gets The Lionel Messi Shirt Festimi Të gjitha të gabuara

Everton përpara Richarlison u përpoq për të replikuar famshme këmishë Lionel Messi mban festimin qëllimi të mërkurën natën, por braziliani mori atë krejtësisht të gabuar, duke mbajtur këmishën në raundin e gabuar rrugën.

Messi shkëlqyeshëm mori këmishën e tij pas një fituesi të vonuar në një lojë Clasico kundër Real Madridit. Superstar Barcelona mbajti pjesën e prapme të këmishës së tij në turmë në mënyrë që ata nuk do të harrojnë emrin e tij, si dikush mund.

Të mërkurën natën Richarlison tentuar të njëjtën lëvizje pas golit të tij të 88të minutës vënë Everton 4-2 kundër Lincoln City në Kupën Carabao, vetëm ai e mbajti atë raundin e gabuar rrugën.

Richarlison u përpoq të bënte festimin e këmishës së Messi por tregoi vetes numrin e tij, në vend të tifozëve: gëzim:... #LINEVE #CarabaoCup :futboll: pic.twitter.com/vw29xDrkiw

Kjo kundër Lincoln City... absolute klub banter

Ndjehet si: Unë jam një superstar dhe unë e di! :gëzim:

Duke bërë atë festë për të fituar një Clasico nxehtë është pak e një lëvizje baller, por duke u përpjekur atë kur ju keni shënuar për të vënë ekipin tuaj dy kundër League One side Lincoln në raundin e dytë të Kupës Carabao është mjaft diçka tjetër.

Lincoln kishte marrë një epërsi shumë të hershme me Harry Anderson duke shënuar pas vetëm 21 sekondash për të vënë anën e shtresës së tretë përpara.

Goditja e shkëlqyer e lirë e Lucas Digne pas 36 minutash por niveli anësor i Premier League dhe ata ishin përpara pas një penallti të minutës së 59të nga Gylfi Sigurdsson, gjë që rezultoi në një ndeshje goalgojë mes lojtarëve nga të dyja anët.

Anën e Danny Cowley e bëri përsëri nivelin përmes një grevë të shkëlqyer nga Bruno Andrade, me një breshëri plasaritje në zonë, në 71 minuta.

Ajo mori vetëm katër minuta për Toffees për të ndaluar lojën duke shkuar në dënime si Alex Iwobi vënë anën Marco Silva përsëri në avantazh në minutën e 81.

Me kalimin e kohës mbaron Richarlison bërë të sigurt se Everton do të jetë në kapelë për raundin e tretë, ku ata më vonë tërhoqi Sheffield mërkurën larg, por ai messed deri festimin e tij.